Životní cíl

8. července 2018 v 14:32 | Fridolka
Přemýšlela jsem, co je vlastně životní cíl. Je to cíl vysokoškoláka získat diplom, studenta odmaturovat, či cíl najít si partnera, partnerku? Nebo to jsou niternější potřeby, být šťastný? S každým údobím v našem životě se životní hodnoty i cíle mění. Jiné cíle má šestnáctiletá slečna a jiné čtyřicetiletá. Nejsmutnější je, když vám někdo řekne, že žádné cíle nemá. Má jen touhy. Podle mého touha a životní cíl je rozdíl, a to v tom, že životnímu cíli jdeme naproti. Usilujeme o něco, kdežto, když toužíme, tak sníme o něčem. A snít a snažit se o něco je rozdíl.

Mé cíle se také mění a čím jsem starší a mám více za sebou, a věřte, že mi bylo naloženo dost, jsou mé cíle pro mě hodnotnější. Už netoužím po materiálnu, ale mým Životním cílem je vychovat z dětí slušné lidi, kteří se dokážou poprat v té dnešní džungli. Mým cílem je trochu se změnit, naučit se neřešit spoustu věcí, protože mě to vysiluje.

Mým životním cílem je BÝT ŠŤASTNÁ, BEZ STAVŮ ÚZKOSTÍ. To je moje vroucné přání, můj životní cíl. Abych se jednou mohla podívat do zrcadla a mohla jsem říct: "ZVLÁDLA JSEM TO"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama