Srpen 2018

Komu dát místo v srdci?

1. srpna 2018 v 11:33 | Fridolka
V srdci máme tolik místa, že by člověk nenapočítal místa. Ale záleží na jaké pozici se v srdci kdo nachází. Každý, koho potkáme, se zapíše v našem srdci, aniž si to my sami uvědomíme.

Moje čerstvá zkušenost, co se týká srdce, je dost bolavá. Ale po té, co z mého života odešel někdo, koho jsem milovala, jsem si uvědomila, že měl v mém životě sehrát nějakou roli. Každý, koho potkáme v průběhu svého života, má nějaký úkol. I když nám někdo ublíží, máme ho pořád v srdci. I takovým úkolem, zkouškou je zapotřebí si projít, protože nás to posouvá dál.

Jsou místa v srdci na té nejvyšší příčce, v mém případě pro děti. V mém srdci je šest křesílek ve stejné řadě a v nich si hoví moje děti. Jsou tak ukotvená, že s nimi nikdy nikdo nemůže hnout. Další místo jsou lidé, na kterých nám záleží, pak místa známých a kamarádek. Některá místečka jsou křesílka, některá rozhrkané židle, ale mají svůj smysl. Kažý z nás máme místa jinak obsazená.

I když láska k mým dětem a jejich ke mně je nejsilnějším poutem, potřebuji ještě někoho do svého života vpustit. Mám v srdci ještě místo, které doufám, že najde brzy svého majitele.

Ještě jsem zapomněla zmínit jedno místo, trůn, na který většina z nás zapomíná. Je to zásadní místo v srdci pro nás samotné. Pokud nemáme místo ve svém srdci sami pro sebe, nemůžeme očekávat, že najdeme místo u někoho jiného. Mějme se rádi, milujme sami sebe, važme si svého života a všeho co děláme. Chalme se, protože nikdo nás nepochválí tak dobře, jako my sami.