Komu dát místo v srdci?

1. srpna 2018 v 11:33 | Fridolka
V srdci máme tolik místa, že by člověk nenapočítal místa. Ale záleží na jaké pozici se v srdci kdo nachází. Každý, koho potkáme, se zapíše v našem srdci, aniž si to my sami uvědomíme.

Moje čerstvá zkušenost, co se týká srdce, je dost bolavá. Ale po té, co z mého života odešel někdo, koho jsem milovala, jsem si uvědomila, že měl v mém životě sehrát nějakou roli. Každý, koho potkáme v průběhu svého života, má nějaký úkol. I když nám někdo ublíží, máme ho pořád v srdci. I takovým úkolem, zkouškou je zapotřebí si projít, protože nás to posouvá dál.

Jsou místa v srdci na té nejvyšší příčce, v mém případě pro děti. V mém srdci je šest křesílek ve stejné řadě a v nich si hoví moje děti. Jsou tak ukotvená, že s nimi nikdy nikdo nemůže hnout. Další místo jsou lidé, na kterých nám záleží, pak místa známých a kamarádek. Některá místečka jsou křesílka, některá rozhrkané židle, ale mají svůj smysl. Kažý z nás máme místa jinak obsazená.

I když láska k mým dětem a jejich ke mně je nejsilnějším poutem, potřebuji ještě někoho do svého života vpustit. Mám v srdci ještě místo, které doufám, že najde brzy svého majitele.

Ještě jsem zapomněla zmínit jedno místo, trůn, na který většina z nás zapomíná. Je to zásadní místo v srdci pro nás samotné. Pokud nemáme místo ve svém srdci sami pro sebe, nemůžeme očekávat, že najdeme místo u někoho jiného. Mějme se rádi, milujme sami sebe, važme si svého života a všeho co děláme. Chalme se, protože nikdo nás nepochválí tak dobře, jako my sami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Platan Platan | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 16:21 | Reagovat

Super postreh v tom, že si musíme v srdci nechať miesto aj pre seba. Človek, ktorý nemá rád sám seba nemôže byť šťastný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama